Z czego wykonane są flagi reklamowe?

Flagi reklamowe najczęściej wykonywane są z włókna sztucznego. Zapewnia to trwałość fladze oraz nadrukom, które się na niej znajdują. Flaga reklamowa może być oczywiście z innego tworzywa, na przykład z masy, z której wykonuje się lepszej jakości torby reklamowe. Często jednak wybierany jest materiał poliestrowy, ma on wiele właściwości. Jest on bardzo odporny na zabrudzenia, deszcz, śnieg oraz promieniowanie słoneczne. Flagi reklamowe dość często posiadają tak zwane karabinki, czyli cienkie, lecz mocne patyczki, na którym zawieszona jest flaga. Wiele firm oferuje także obszywanie flag w dowolny dla klienta sposób.

Jakie są ich rodzaje i typy?

Flagi reklamowe dzielą się najczęściej rozmiarami i kształtami. Możemy więc wybierać do woli pomiędzy przeróżnymi wielkościami i wysokościami, jakie oferują nam różne firmy. To czy flaga będzie miała kształt kwadratowy, prostokątny, czy kształt tak zwanego piórka, również zależy od tego, na co się zdecydujemy. Istnieje także podział ze względu na gramaturę, czyli grubość. Resztę, czyli kolor/kolory oraz ewentualne znaczki, nadruki czy hasła reklamowe wybieramy sobie sami. Mamy dość duży wybór, pomiędzy kształtami, wymiarami, grubością materiału oraz samym wyglądem flagi.

Charakteryzacja materiałów, z których wykonywane są flagi reklamowe

Najczęściej używanym materiałem do produkcji flag reklamowych jest poliester. Ten materiał jest chętnie wybierany przez wielu producentów flag reklamowych z paru powodów. Po pierwsze, jest to materiał niezwykle wytrzymały. Poliester jest całkowicie sztucznym materiałem, jednak ma on wiele zalet. Jego odporność na wszelakie zabrudzenia jest wielka, więc żywotność flag na pewno będzie dłuższa on tych wykonanych z innego tworzywa. Ponadto, poliester ma dużą wytrzymałość na promienie słoneczne, deszcz, śnieg oraz inne zjawiska atmosferyczne.

flaga

Czemu są aż tak popularne i od kiedy?

Flagi reklamowe są popularne stosunkowo od niedawna. Są one nowoczesnym sposobem zareklamowania się nowych firm. Flagi reklamowe Iflagi zaczęto używać około 20 lat temu. Wtedy były nowością, jednak w dzisiejszych czasach są zupełnie innowacyjną metodą reklamowania się innych firm. Są one oryginalne, ich treść zostaje na długo zapamiętana przez potencjalnego klienta, a ich wygląd jest niebanalny. Flagi reklamowe bardzo przyciągają wzrok. Ponadto, większość flag reklamowych tworzona jest z pomysłem.

Dlaczego warto jest wybrać flagę reklamową jako nośnik reklamy?

Jeżeli chcemy być innowacyjni i w nowoczesny sposób zaprezentować naszą firmę, jak najbardziej powinniśmy skorzystać z opcji zakupienia flag reklamowych. Jest to odpowiednia metoda jak na nasze czasy. Flagi reklamowe dopiero w ostatnich latach stały się tak bardzo popularne. Można zaopatrzyć się z więcej takich flag reklamowych, żeby wzmocnić efekt przekazywanej przez nasze flagi treści. Taki nośnik reklamowy osiągnie dodatkowy cel, jeżeli zostanie ciekawie zaprojektowany i stworzony z porządnych materiałów.